to top
  • Godziny Pracy:

Pon - Pt 8:00 do 17:00

Zadzwoń: +48 727 770 680

Jazda po alkoholu

Blog

Gdy dochodzi do zatrzymania osoby przez Policję konieczna jest natychmiastowa pomoc prawna. Przeprowadzenie przez Policję nawet początkowych czynności bez udziału obrońcy może skutkować negatywnymi konsekwencjami na przyszłość dla zatrzymanego. Dlatego pomoc prawna obrońcy już od pierwszych chwil od zatrzymania jest bardzo wskazana, wręcz pożądana. Pamiętaj, jako zatrzymany za jakiekolwiek przestępstwo masz prawo do obrońcy.

Zajmuję się sprawami karnymi i wykroczeniowymi, szczególnie dotyczącymi prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. Doradzam w tym zakresie oraz reprezentuję podejrzanych i oskarżonych o powyższe czyny w postępowaniach karnych, zarówno na etapie przygotowawczym, gdy czynności podejmowane są przez Prokuratora czy Policję, jak i na etapie sądowym.


Jazda po alkoholu rowerem - co wtedy?

Jazda po alkoholu rowerem - co wtedy?

O ile jazda po alkoholu pojazdem mechanicznym, bo takim określeniem posługuje się ustawodawca, stanowi, jak już wspominałem tutaj przestępstwo albo wykroczenie to jazda po alkoholu rowerem lub jakimkolwiek innym pojazdem niemechanicznym stanowić będzie zawsze wykroczenie. I to bez względu na zawartość alkoholu w organizmie kierującego.

Czytaj więcej...
blog-2.html

Jazda pod wpływem alkoholu – przestępstwo czy wykroczenie?

Jazda pod wpływem alkoholu czy jazda po pijanemu może stanowić albo przestępstwo albo wykroczenie. Co więcej, istnieje możliwość, że jazda pod wpływem nie będzie ani przestępstwem, ani wykroczeniem. Wszystko zależy od tego jaką zawartość alkoholu stwierdzono u prowadzącego pojazd.

Czytaj więcej...
Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Lisy

Kancelaria Radcy Prawnego
Mateusz Lisy
ul. Wolności 8/10 (1 piętro)
46-300 Olesno
    +48 727 770 680
mlisy@lisykancelaria.pl

Partners